Tirana mposht Partizanin, shpallet kampione e Superligës për herë të 26-të 

Tirana fiton derbin me Partizanin dhe shpallet kampione

Tirana mposhti Partizanin 1-2 në ‘Elbasan Arena’. Në bazë të llogaritjeve matematikore, skuadra e Tiranës shpallet kampione për sezonin 2021-2022.

Tirana siguroi titullin, 3 javë para përfundimit të kampionatit. Skuadra e Tiranës e fiton titullin kampion për herë të 26-të. Kryeqytetasit nën drejtimin e Orges Shehit kanë grumbulluar 70 pikë