Mua me tremb heshtja e opozites dhe jo agresiviteti i Rames…

Nga Adriatik R. Dosti

Ka dy dite qe po e njejta dore vrastare , kriminale e antishqiptare qe perdhosi pak dite me pare statujen e themeluesit te kombit shqiptar Mbretit Zog…e ka” zbukuruar e stolisur ” Tiranen me portretet e basyretet e Lugateve te kuq komuniste …

Jane portretet e shume prej atyre qe vune themelet e pushtetit te ardheshem e te dhunshem komunist qe sundoi ne Shqiperi per gati 5 dekada me radhe …jane portretet e atyre qe dje lyen duart me gjak te pafajshem shqiptaresh e sot kerkojne dhunshem tu imponohen shqiptareve si krenaria e tyre e si heronjte e tyre clirimtare….

Dhe provokim me te hapur e me te ndyre ndaj Shqiperise e shqiptareve anetare te NATO e kandidate per te hyre ne BE …sot ne vitin 2019 zorr se gjen dot…

Sepse provokatoret jane te njejtet…jane ata qe deri dje shanin me c’te mundnin e flinin me arme mbushur ne roje e vigjelence kunder imperializmit amerikan e sot pafytyresisht kane edhe kurajon e guximin ta quajne Ameriken aleat e partner historik e strategjik… sikurse jane pa ata qe dje Kleriket e vrare prej dores se tyre ja serviren Papes se Vatikanit po ne nje forme te tille …[ valevitje publike portretesh] si nderim -zbukurim ne mes te kryeqytetit …dhe as u skuqen e as u nxine…as u zverdhen e as u zbardhen… sepse pa fytyresia kurre nuk njeh ngjyre…

Dhe Opozita e Bashes hesht…madje me keq akoma pikerisht ne nje situate te tille ku rrezik socio-komunistet e Rames e te Gramozit qe nuk po dijne me te ndalen ne rikthimin de facto e de jure te Diktatures … ka te ngjare te rivendosin edhe Bustin a Statujen e Diktatorit ne qender te Tiranes….Luli e ndjekesit e tij planifikojne te nisin nje turne kombetar per te kontaktuar perkrahesit e tyre neper rrethe…[?????]…

Dhe ne me pak se nje muaj 5 skandale te permasave te mjaftueshme per te hedhur ne ere nje shtet te tere e jo me per te rrezuar nje qeveri banditesh e nje kryeminister horr ne krye te saj…duket se nuk e kane zgjuar ende nga gjumi letargjik Opoziten shurdh – memece te Bashes me shoke e shoqe…

Marreveshja tradhetare e Novi Sadit ku kombit shqiptar ju ngul thika pas shpine… .. Mos-hapja e negociatave me BE…ku shkaktari e fajtori kryesor i deshtimit Rama ka nisur te fajesoje Europen e te c’fajesoje veten e tij….Plumbat mbi nje Prokuror qe me pare u kercenua publikisht me jete nga vete kryeministri Rama e zv.i tij Brace…shkarkimi i Krye-bashkiakut te Vores Kajmaku nga KQZ pas rekomandimit me se fundi te Prokurorise pas akuzave publike te faktuara te PD ….dhe provokimi i rende qe ju behet shqiptareve 28 vjet pas renies se komunizmit duke ju vendosur ne mes te kryeqytetit te tyre basyretet e komunisteve kriminele te djeshem…duket se nuk mjaftojne ende per nje Opozite agresive …qe cuditerisht ka vendosur te heshte e te mos flase…te mbyll sy e veshe …hunde e goje …dhe te vete-vdese per se gjalli…duke i lene shqiptaret ne meshire te fatit…

Qe pas 18 tetorit kur JO -ja e forte e negociatave europiane ndaj Shqiperise …duhej te ishte sinjali i forte i kryengritjes popullore mbare kombetare per rrezimin e Rames e qeverise se tij antishqiptare….Opozita frikshem eshte tjetersuar dhe tremb si kurre me pare…

A e lexuat dhe a e degjuat se c’tha sot publikisht krahu ”i djathte” opozitar i Bashes ….Kryemadhi…?

E pra Mona deklaroi se jemi te gatshem te hyjme ne zgjedhje te cfaredollojshme edhe me Ramen e pastaj keto lloj zgjedhjesh le ti quajne si te duan [?????]

Dicka fshihet nen rrogoz…dicka e piset dhe e ndyre ka ngjare , po ngjet ose pritet te ngjase ndryshe nuk ka asnje lloj spjegimi kjo heshtje e frikshme e opozites c’ka e ben edhe me ”trim” frikacakun e lindur Rama…

Opozita pushoi protestat…humbi agresivitetin qe duhet te kete normalisht nje opozite vecmas ne nje vend si Shqiperia ku skandalet jane radhazi e njeri me i tmerrshem se tjetri …Opozita qepi gojen…e u be cuditerisht paqesore…teksa ne vend te te marrurit me Ramen e skandalet e tij te permasave kombetare e nderkombetare…preferon te merret me Kajmakun e Saje Qorrin…apo qofte edhe me te cmenduren Elisa…

Kujt i frikesohet Opozita….nderkombetareve?… cileve nderkombetare…atyre qe kane nisur e i tregojne Gishtin e Mesit shqiptareve ne mes te Tiranes ?

Ndaj e them publikisht ,,,,mua me tremb shume here me teper kjo lloj heshtje sa e pa spjegueshme po kaq edhe e frikeshme e Opozites se sa ky lloj agresiviteti falls i Rames qe me se shumti i ngjan atij tregimi te hershem te atij qe per tu dukur trim gjate rruges qe bente ne Pyll e per te mos patur frike nga Ujku zinte e kendonte me ze te larte…

A.R.D