Kongresmenet amerikanë ne kryeministri . Amabasdorja Kim “sfidon” Ramën me simbolin  e PD  

Amabasadorja amerikane  Yuri Kim dhe ongresmenët amerikanë kanë shkuar në kryeministri, ku u takuan me kryeministrin Edi Rama i cili fotot i ka publikuar në rrjetin social facebook, me mbishkrimin: Me senatorë e kongresmenë nga Shtetet e Bashkuara, në një rrugë miqësie e partneriteti që forcohet dita-ditës.

Ajo çfarë bie në sy nga fotot e publikuara, është fakti që ambasadorja Yuri Kim ka “sfiduar” duke  pozuar me dy gishtat lartë simbolli i PD në momentin kur është afruar pranë tavolinës së zyrës së kryeministrit.

Ditën e djeshme, ambasadorja e SHBA Yuri Kim njoftoi se në Shqipëri kishin mbërritur 3 anëtarë të kongresit amerikan me një mbishkrim në rrjetin social “Tëitter” ku thoshte se gjatë ditës së sotme do të jepeshin më shumë detaje lidhur me vizitën e tyre në vendin tonë.