Ftesa e Bashës nga SHBA . Sali Berisha : Po të shkelë në Amerikë Lulzim Basha e arrestojnë

Nga Foltorja e Librazhdit  ish kryeministri Berisha  ka reaguar pas lajmit  qe kryetrari i PD Basha  ka mare një ftese zyrtare për  SHBA ,.Berisha pasi ka cituar ish ministrin e qeverise Rama , Ylli Manjani , për të cilin tha se kishte votuar për PD, theksoi se Basha ka dy akuza ne SHBA  dhe po të shkoje do ta arrestojnë .

Sali Berisha: Ylli manjani kishte postuar një status 2 muaj më parë një status ku thoshte që t’i kërkonin ndjese se kishte votuar PD-në. U shtanga pak, por sot kur shihni vendimet e peng kryetarit. Sot ai ka në dorë vetëm një ligj, ligjin e partisë, statutin. A kishte të drejtë Ylli Manjani që mendonte se ky njeri kryeministër mund të ishte me i rrezikshëm që mund të instalohej në atë post. E vërteta kjo është. Ai përbën një problem madhor së bashku me.. Sot ka njoftuar se ka marrë ftesë për në SHBA, unë do t’i them dy fjalë, në Shtëpinë e Bardhë shkoi dhe Saje Qorri me dosjen e Habilajve. Ti shkon aty me dy dosje po kaq të rënda. Me dosjen Muzinë dhe Dosjen Toyota Yaris. Këtë të dytën e ndan me Taulant Ballën. 3 vite më parë u nis për në SHBA. Nuk shkoi. Pyetën ccfarë ndodhi? Po të vinte do të arrestohej ju tha demokratëve. Dosja Muzinë është dosje përvëluese për peng Bashën. Edhe Saje shkoi me dosjen Habilaj por ja ku e ka në kurriz.