Deputeti i PD publikon skandalin -Murrizi: I dënuari me tre vjet burg drejtor ne Divjakë

 

Deputeti i PD njëherazi edhe kreu i PD Lushnje , Myslim Murrizi ka bere p[ublik nje tjetër skandal te qeverisjes Rama Ne një njoftim ne fb Murrizi ka publikuar një SMS dhe një vendim gjykate qe vetëton se një zyrtar i larte ne bashkinë Divjakë është emëruar drejtor edhe pse ka qene 3 vjet i dënuar për falsifikim .
Ja njoftimi i plote
I dënuar me tre vjet burg per falsifikim te vulave dhe dokumenteve është sot drejtor i bujqësisë dhe mjedisit ne bashkinë DIVJAKE.
Përshëndetje Deputet.
Avni Koçi ish kryetar i bashkise Divjake edhe pse ka qene i denuar sot eshte drejtor i madh ne bashkine Divjake.

Po keta ish hajdute a i kap vetingu i xhafes?
Ketej llapin per veting e per pastrim, ketej nuk lene te denuar pa futur ne administrate.