Browsing Category

OPINION

Pse kërcënon Rama dhe jo Basha?

Enver Bytyçi Të shtunën e kaluar kryeministri Rama ka dhënë përmes Tëiter një ultimatum për kreun e opozitës duke shkruar se "Ne s'donim e s'duam administratë zgjedhore partiake, prandaj mos provokoni se…" Ndërkaq në atë Tëiter ai ka…

Gjysëm të vërtetat e John Bolton

Enver Bytyçi Ish-këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Presidentit Amerikan, John Bolton, bëri një deklaratë, në të cilën tha një të vërtetë të njohur se Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiç ia propozuan idenë e ndarjes së Kosovës.…

Pse Hashim Thaçi nuk jep dorëheqje?

Enver Bytyçi Dorëheqjet janë mjeti që e bëjnë të shëndetshme demokracinë dhe jetën e qytetarëve. Ministri i Brendshëm i Sllovenisë dha dorëheqje për një skandal jo të lidhur drejtpërdrejt me të dhe për këtë shkak duket se ky vend do shkojë…

Telegram i hapur Drejtuar: Ilir Hoxhës

Nga Albert Avduli Telegram i hapur Drejtuar: Ilir Hoxhës Adresa : Te rrënojat e shtëpisë së nënës tij. Tiranë, më 30 qershor 2020. Ilir, lexova letrën e hapur që i drejtoje kryeministrit të vendit, për prishjen e shtëpisë. Si…