Browsing Category

VENDI

ARRSH: Rrëshqitje dheu dhe gurësh në akset rrugore

Nata e mbrëmshme është shoqëruar përsëri me reshje të dendura shiu në të gjithë territorin. Autoriteti Rrugor Shqiptar i bën apel të gjithë drejtuesve të mjeteve të bëjnë kujdes, të ulin shpejtësinë të respektojnë sinjalistikën dhe…

Përmbyten fshatrat e Kurbinit dhe Krujës

Përmbytjet kanë shkaktuar një gjendje alarmante në Kurbin gjatë natës. Uji ka hyrë në shumë banesa dhe banorët thanë se këtë gjendje nuk e mbanin mend ndonjëherë të kishte ndodhur. Po ashtu, fshati Murqinë i Krujës është gdhirë i…

Tirana zgjohet me tërmet

Pas një nate pa tërmete por me shtrëngata dhe rreshje të dendura shiu, sot Tirana u zgjua me një tërmet të lehtë në orën 07:22 me magnitudë 3.4 të shkallës Rihter. Sipas Qendrës Mesdhetare Sizmiologjike, EMSC, epiqendra e tërmetit ishte 1…

Natë e qetë, bie vetëm një tërmet me magnitudë 3.3

Shqipëria kaloi një natë paksa të qetë përkundër “dëshirës” së disa portaleve për një natë apokaliptike ku u regjistrua vetëm një tërmet me magnitudë 3.3 të shkallës Rihter. Qendra Sizmiologjike Mesdhetare, EMSC ka shërnuar në orën 01:41…