Browsing Category

VENDI

Dy të vdekur nga COVID-19 dhe shtohen 12 të prekur

Brenda pak orëve gjatë mbrëmjes së të enjtes deri në mëngjes 2 pacientë ndërruan jetën, duke rritur në 8 numrin e të vdekurve nga COVID-19. Një 85 vjeçare nga Tirana dhe një 66-vjeçar nga Fieri në Spitalin Infektiv, duke rritur në 8…

Koronavirusi/ Lirohen përkohësisht 600 të burgosur

Ministrja e Drejtësisë, Etlida Gjonaj, ka bërë të ditur se do të lirohen përkohësisht 600 të burgosur, si masë për t’i mbrojtur ata nga koronavirusi. Gjonaj ka sqaruar aktin normativ të firmosur për të burgosurit që do të lirohen, për…

Corona vështirëson kthimin e shqiptarëve në atdhe

Vendimi drakonian i BE për mbylljen e kufijve ka sjellë mjaft probleme edhe për shqiptarët që ndodhen aktualisht në Gjermani e duan të kthehen në vendlindje. Në Kosovë u kthyen me një fluturim të posaçëm rreth 100 vetë. Pas vendimit të…