Browsing Category

LAJME

Sulm terrorist në Norvegji?

Një danez ka vrarë pesë persona dhe ka plagosur dy të tjerë me një shigjetë në Kongsberg pranë Oslos. 37-vjeçari është arrestuar. Priten shpjegimet e sfondit të sulmit. Policia bën të ditur se pesë persona janë vrarë e dy të tjerë janë…

A mund të ndodhë Polexit-i?

Nga Valona Tela -RFE Mosmarrëveshjet midis Qeverisë së Polonisë dhe Bashkimit Evropian janë përshkallëzuar seriozisht, pasi kryeministri i këtij vendi, Mateusz Morawiecki, ka sfiduar disa parime ligjore të bllokut. Situata e krijuar…