Browsing Category

BOTA

SHBA vendos sanksione shtesë ndaj Rusisë

Departamenti amerikan i thesarit vendosi sanksione sot ndaj një tregu të errët rrjeti me bazë në Rusi dhe një shkëmbimi kriptomonedhash. Sanksionet kundër Hydra me bazë në Rusi dhe këmbimit valutor Garantex, të publikuara në faqen e…

Sulme me raketa afër qytetit ukrainas Odesa

Rusia tha të dielën se ka goditur me raketa duke shkatërruar një një rafineri nafte të përdorur nga ushtria ukrainase në Odesa, ndërsa po vazhdojnë përpjekjet për të evakuuar civilët nga qyteti i shkatërruar i Mariupolit. Në…

Nuland: Rusia po pëson humbje të mëdha në Ukrainë

Rusia është duke pësuar humbje “të mëdha” që prej se nisi pushtimin e paprovokuar të Ukrainës, tha një zyrtare e lartë e Departamentit amerikan të Shtetit, duke shtuar se numri i ushtarëve rusë është mbi 10,000. “Mendoj se, fatkeqësisht…