Browsing Category

EDITORIAL

Njeriu i ri !

Nga Nebil Çika Pse dhe kush e shet votën ?! Kam thënë gjithnjë dhe kembengul se krimi më i madh i komunizmit është dhe ngelet "njeriu i ri komunist". Pa asnjë vlere humane, pa besim tek familja ,atdheu dhe Zoti. Pa pikë dinjiteti…

Pushka jonë është vota !!!

Nga Nebil Çika Të dashur motra e vëllezër te përndjekur politikë antikomunistë ! Lista e kandidatëve për deputetë të PD-së në tërësinë e sajë nuk përmbushi pritshmërinë tonë por kjo nuk duhet të na dëshpërojë e të na dekurajoje. Duhet…

Një akt “kamikaz” i Bashës ?!

Nga Nebil Çika * Qëndrimi ndaj pronarëve legjitime dhe të përndjekurit politikë antikomuniste ,që në shumicë janë e njëjta shtresë , reflektojnë qartësisht diferencat ideologjike midis tyre në marrëveshjen e koalicionit PD - LSI . Të dy…

Vjosa Osmani, lideri që bëri diferencën !

Nga Nebil Çika Rezultati i zgjedhjeve ne Kosovë dëshmo faktin qe znj. Vjosa Osmani beri diferencën . Rezultati i LDK dëshpërues i LDK qe u radhit si forcë e trete politike dhe veçanërisht humbja drastike në bastionet e LDK tregon qe me…

O gomar ! Mendo për kërriçin tënd !

Nga Nebil Çika Shqipëria është përfshirë ne një valë protestash nga të rinj te motivuar nga vrasja prej policisë e 25 vjeçarit Klodian Rasha disa dite më parë që çuan në dorëheqjen e Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj . Protestat kane…