Berisha, serish antimiting ndaj Bashës në Durrës 

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha  po zhvillonte një takim këtë të shtunë me demokratët e Durrësit, në kuadër të nismës së tij për takime në terren me strukturat përreth vendit  disa mbështetës të Berishës  kane orgaizuar antimitingun e radhës tij ,

Si në takimet e tjera më herët  si në Fier dhe në Lezhë edhe ditën e sotme kreu i PD-së është pritur me sharje e fyerje nga disa mbështetës të ish-Kryeministrit Sali Berisha.

Berisha dhe mbështetësi e  tij po reagojnë keq ndaj takimeve te Bashës me bazën demokrate ndërkohë  e vet me parë e kane akuzuar  Bashë se “nuk guxon të takojë demokratët e të përballet me ta” .