“Basha-Veliaj e Balla takim në Prestige”- Reagon PD: Shpifje e Berishës! Kryedemokrati ishte për ngushëllim në familjen Hysenbelliu

Partia Demokratike ka reaguar pas një lajmi të publikuar se kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me kreun e grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla dhe kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj.

PD i cilëson shpifje dhe lajme të sajuara turpshëm që synojnë të fshehin të vërtetën që sot e di çdo demokrat, që Sali Berisha po tenton të dëmtojë PD për interesin e tij personal.

Reagim i Partisë Demokratike
Shpifjet e Syrit të Sali Berishës vazhdojnë edhe sot, me lajme të sajuara turpshëm dhe që synojnë të fshehin të vërtetën që sot e di çdo demokrat, që Sali Berisha po tenton të dëmtojë PD për interesin e tij personal.

Kryetari i Partisë Demokratike z. Lulzim Basha, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, nuk kanë qenë në asnjë takim apo darkë në hotel “Prestige”, por kanë qenë atje për ngushëllim në familjen Hysenbelliu, për shkak të ndarjes nga jeta të kryefamiljares së tyre të shtrenjtë. Degradimi i një media personale për hallin personal të Sali Berishës shfaq edhe njëherë përpara çdo demokrati dhe qytetari shqiptar, se vendimi i Partisë Demokratike për të zgjedhur të ardhmen dhe për të lënë pas të shkuarën, është interes madhor i demokratëve dhe Shqipëris