Bardhi: Rama flet për burgje, bota flet për testime

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, ka ironizuar Kryeministrin Rama i cili nw vend qw tw bwjw testime nw popullatw, vendos ti gjobisw qytetarwt duke u treguar edhe burgun.

‘Ka 7 vjet që u tregon shqiptarëve burg dhe gjoba dhe vazhdon ta bëjë edhe tani, kur qytetarët nuk kanë siguri as për shëndetin, as për punën, as për bukën e gojës.

Në vend të testimeve, siç bën bota, Edi Rama flet për burg. Në vend të ndihmojë realisht bizneset që të mos mbyllin vendet e punës, Edi Rama krenohet me gjobat që i vendos popullit.

Gjoba dhe burgu është alternativa e vetme që ka Edi Rama për qytetarët. Lekët janë për oligarkët e koncesioneve.’-shkruan Bardhi ndwrsa poston edhe njw meme qw tregon se si sillet Gjermania me qytetarwt e saj dhe si sillet Rama.