“RREZIKU ANGLO-AMERIKAN” NË MIRDITË.

Nga Zef Zefi Informacion urgjent: të Madhit tonë, udhëheqësit, frymëzuesit, organizatorit dhe arkitektit të Rilindjes Socialiste, shokut Edidysh. 1. Këto ditë forcat imperialiste dhe xhandari nderkombëtar i popujve, ka bërë një…

Më mirë pa heronj, sesa keqpërdorimi i tyre!

Nga Enver Bytyçi Ramush Haradinaj ishte për vizitë zyrtare në Tiranë. Dhe është për të kjo vizita e parë që bën në postin e kryeministrit jashtë Kosovës. Për mua kjo është gjithashtu një ngjarje. Dy kryeministra që nuk kanë nevojë për…

Rigerta ….Une …dhe Kryeministri yne …

Nga Adriatik R.Dosti Aman o Gerta se po plas..me thuaj qe ne fillim cfare ju bere atyre kodosheve te PS ne Parlament qe po qanin ..se jo per gje ..por soji e rraca e tyre Nuk para qajne kollaj e Nuk kane derdhur pike loti edhe kur ju…

SHËMTIA E NJË LIGJËRIMI PËR TË BUKURËN

Nga Zef Zefi Kryeministri i Shqipërisë fillon replikën në Kuvend, duke iu drejtuar kryetarit te opozitës me pyetjen retorike; "...Një pyetje kam, e mban mend sa dyer kishte Bashkia e Tiranës?" -Me pas vazhdon- "Maxhordomët ishin…

Pak seriozisht për ketë vajzën që u përlot.

Nga Indrit Vokshi Dje në drekë shoh që më kishin ardhur disa mesazhe, me komentin "Ça mendon ti.." - "Më thuaj si tu duk..". I shoh titujt "Vajza i përloti të gjithë.." - "Fjalimi brilant.." etj. Nuk e hapa videon se kisha punë por,…

“Heroina” juaj dhe heroina ime

Nga Nebil Çika Ç’farë tragjikomedie !  Ç'farë hipokrizie ! Ju kam thënë qe është një skenar makbethian i Edi Ramës .Të dhjefsha Shekspirin ! Një tufë parlamentarësh "të përlotur" nga fjalimi i një “heroine” të radhës se punës…