Pompeo: Sanksione kundër firmës kineze Huawei

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara do të vendosin kufizime vizash për kompani kineze si Huawei Technologies, të cilën ai e akuzoi se ka lehtësuar shkeljet e të drejtave të njeriut.…

Pse kërcënon Rama dhe jo Basha?

Enver Bytyçi Të shtunën e kaluar kryeministri Rama ka dhënë përmes Tëiter një ultimatum për kreun e opozitës duke shkruar se "Ne s'donim e s'duam administratë zgjedhore partiake, prandaj mos provokoni se…" Ndërkaq në atë Tëiter ai ka…

Gjysëm të vërtetat e John Bolton

Enver Bytyçi Ish-këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Presidentit Amerikan, John Bolton, bëri një deklaratë, në të cilën tha një të vërtetë të njohur se Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiç ia propozuan idenë e ndarjes së Kosovës.…

VRASËSIT E SHOKËVE TË LUFTËS

Nga Av. Xhafer Sadiku Një letër e Bacës (Ramadan Çitakut- Xh. S.) dërguar Shtabit të Përgjithshëm në 24 shtator 1943 përmban të dhëna të rëndësishme. Kështu, midis të tjerave ai bënte fjalë për Mehmet Shehun i cili kishte dashur të…