Zgjohuni shqiptarë !

Nga Shkëlqim Selmani Babëzia ka arritur kulmin ! Dora vrastare arriti të shtrihej deri edhe te ujvara e vetme e Shqipërisë dhe mrekullia natyrore e turistike e kanioneve të Osumit. Shkatërro Shqipërinë për të bërë para, shit…

Kur shkoi Niksoni ne Kinë

Nga Grmos Xhaferi Sot me vjen te qesh kur kujtoj se sa me dritherime e perjetuam une, katermbedhjete vjec dhe burri i halles, xha Esati, gjashtedhjete, viziten e paralajmeruar te qytetarit te pare te Amerikes se endrrave ne Kinen e Maos…

Greqia,trualli shovinist me maskë evropiane

Nga Ergys Mertiri Është qesharake të shohësh një vend anëtar të BE-së që gjykon ende me një logjikë kaq të ngurtë, totalitare e raciste, sa kjo e grekeve. Sipas presidentit grek, shqiptarët bëjnë gabim që ngrenë çështjen çame, sepse…

Berisha-Ramës: Shko bëhu synet në Turqi

Ish-kryeministri, Sali Berisha, nuk ka kursyer as në këtë seancë plenare batutat në distancë me Ramën. Ndërsa Berisha po fliste në foltore duke shprehur se nuk binte dakord me Presidentin turk që thotë Kosova nuk u bë shtet, duket se…