SINDROMI I STOKHOLMIT

Nga Ilir Seci Këto dite në SHBA kishte ardhe per vizite Pandeli Majko, në rolin e ministrit te diaspores...Gjate ketyre 28 viteve te ashtequajtura demokraci, Pandeli Majko ka pasur nje rol me rendesi në partine ku ben pjese dhe…

 Enveristi ! 

Dikur nga viti 2002, bashke me mikun tim te ndjerë,  artistin dhe gazetarin e shquar Veli Rada , po udhëtonim  një mbrëmje me autobus urban nga Varri i Bamit  për ne qendër . Ishte disi vone rreth orës 21 dhe  autobusi kishte …

SHËNIME PRANË „DEMARKACIONIT… !“

Nga Agim Shehu Ngjarjet në Ballkan janë aq të vrullshme sa, posa fillon të shkruash për njerën, vjen tjetra e të ulet mbi letër. Ndërhyrjet shumë të çmuara dhe ndihmën jetike të botës euroatlantike shqiptarët e duan gjer në adhurim dhe e…

Basha uron Ermal Metën për fitoren e Sanremos 

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka uruar fitoren e Sanremos të kantautorit shqiptar Ermal Meta, por ndërkohë thekson që këto janë ditë të vështira për banditët në krye të vendit. Basha: Në këto ditë të vështira kur banditët janë…

OPOZITA NË “PROCESIN” KAFKIAN

Nga Zef Zefi "la Mafia fa chifo" "Çdo kohë ka mafien e saj ashtu si çdo mafie ka gjuhën e vet,-thote ish kryeprokurori antimafia Kazeli. Ai nënvizon se gjatë Republikës së parë italiane vetë mafiozi, po dhe populli nën kontrollin…