Qen bir qeni !

Nga Nebil Çika – Letër e hapur, mikes sime të vyer znj. Keda Kaceli E dashur Keda ! Lexova debatin tënd fisnik me Ilir Hoxhën, të birin harbut të kriminelit më të madh që ka nxjerrë ndonjë herë në histori populli e kombi…

JU flet Athina !

Nga Ilir Metalia Mbas Emisionit Ju flet Moska , Byro Politike, Provokacja, bash në mes te Tiranes , Kryeqytetit që e njohin te gjithe shqiptarët kudo që jetojne, jo rastesisht u harrua shpejt Vetingu , Kufiri, Droga , Sajmiri , Dreqi e…

Ndahet nga jeta Dr. Agim Leka 

Është ndarë nga jeta në moshën 94-vjeçare Dr. Agim Leka. Ai ishte një nga mjekët e parë shqiptarë në Shtetet e Bashkuara, intelektual, patriot e atdhetar, kundërshtar i betuar e regjimit komuniste të Enver Hoxhës dhe sllavo komunizmit në…

Tao-tao Taulanti

Nga Ilir Levonja Sot grupi parlamentar i PS, diskutoi shumat lobuese që Basha dhe PD-ja e tij kanë ofruar në Washington. Grupeve që merren me punë të tilla. Sipas tyre përmes rusëve etj. Dhe paniku socialist qëndron tek shumat e pa…