Kamy është vrarë nga KGB-ja!?

Gjashtëdhjetë vjet pasi laureati francez i çmimit Nobel për Letërsi vdiq në një aksident automobilistik në moshën 46-vjeçare, një libër i ri pretendon se ai u vra nga spiunët e KGB-së në shenjë hakmarrjeje për retorikën e tij…

Agron Tufa,i ke lënë duarthatë vrasësit …!

Nga Arbër Ahmetaj Agron Tufa,mik i dashur, autor i talentuar: ti ishe në listën e pushkatimit. Po t’afrohej dita! I ke lënë duarthatë vrasësit! Por, ata do kalojnë tek emri tjetër në listë! Ata e realizojnë planin! Ty t’mbetet…

Askush nuk më ndal dot!

Nga Ervin Salianji Lufta pa kompromis për të vërtetën dhe të drejtën përherë triumfon siç ndodhi dhe në këtë rast me largimin e ish Ministrit të Brendshëm Xhafaj, burgosjen e nje trafikanti Xhafaj dhe largimin nga vetingu të tre…

Nderimet tona shqiptari i madh !

Nga Agim Shehu Si çdo atdhetar i shquar, Mit’hat Frashëri i ndiqte me vëmëndje tragjeditë e pandërprera mbi Shqipërinë. Ato ai i lidhte jo vetëm me armiqësinë e fqinjëve, por dhe me ndihmën, si në një pazar ku tregëtoheshin popujt, që u…

Agron Tufa: Përse kërkova azil politik

Agron Tufa, Drejtori i dorëhequr i Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit në Shqipëri, i tha "Zërit të Amerikës" se kërkoi azil politik në një vend të Europës për shkak të kërcënimeve të shumta ndaj…

Ti nuk je si Agron Tufa, profesor!

Nga Enver Bytiçi Ti nuk je si Agron Tufa profesor i opinioneve! Ti ke ndërruar pampersa të buta, ndërsa Agron Tufa ka lind dhe është bërë burrë pa pampersa, madje pa brekë, me një këmishë të bardhë si fustan. Se edhe hallatet andej nga…