Ata janë të gjithë Damianë !

Nga Luan Baçi *

Filluan perseri, te gatshem, per te vene pikpyetje, ne çdo vendim marrje te Opozites ,te Partise Demokratike dhe te Kryetarit Lulzim Basha.

Pse u pranua Damiani, si perfaqsues i PS ?

Po pse, mor te mjere, te tjeret, jane me te mire se Damiani ?
Ata nuk kane blere,vota, nuk kane mashtruar, abuzuar dhe manipuluar ?
Thjesht ata ,nuk u ka dale gje ne pergjime.
Pra ata jane te gjithe Damian.
Por dhe sikur, te kishte ,jo si Damiani, ne mes tyre, dhe ta sillnin ne tryeze, une do te thoshja, me mire Damiani, se prezantimi i tyre i vertet, ky eshte, keta jane, te tille dhe per ne eshte me e lehte, te jemi te suksesshem, plus qe kundershtari nuk zgjidhet ai thjeshte mundet.
Kaq

Pra gjetke, duhet ta keni hallin, por ne nuk u a qajme dot, edhe pse jeni pak, perseri nuk kemi kohe te merremi ne ju.

A nuk ju duket nje arrijtje spektakolare dhe shume e rendesishme, krijimi i nje keshilli politik, gjitheperfshires, vendim marres, ku as komisjoni i reformes zgjedhore dhe as parlamenti, mono partiak, nuk ka te drejte te beje ndryshime ?

Dhe çeshte me e rendesishmja, PD ka te drejten e vetos.

Kesaj or tungjatjeta, i thone delegjitimim i parlamentit, mos njohje e tij.

A nuk ishte kjo arsyeja, qe ne dogjem mandatet
Se ky ishte nje parlamente ilegjitim i dale nga vota e deformuar e Qershorit 2017 ?

Dhe ja, tani ky parlamente, po zvendesohet ne vendimarrjen e rendesishme, per reformen zgjedhore nga, keshilli politik.

Dhe per me teper, te gjitha keto jane me mbeshtjen dhe ok e faktorit nderkombtare, pra qartazi, i jepet te drejte PD, per gjithe aksionin politik te saj.

Ja pra kjo eshte Partia Demokratike dhe kryetari yne Lulzim Basha.

Pas reformes zgjedhore, pa tjeter qe duhet dhe do te kete zgjedhje, pasi reforma per kete pune behet, per zgjedhje.

Rruget per te marre pyshtetin, dy jane.

Me dhune, revolucion, ose me zgjedhje.

Besoj se te gjithe jemi dakorte qe zgjedhjet e lira dhe te ndershme, jane i vetmi opsion i yni.

Aksioni yne politik, nuk ka ndaluar asnjehere, ne kemi qene gjithmon, ne veprim dhe do te vazhdojme te jemi, deri ne arrijtjen e destinacionit perfundimtare, largimin e bandes se korruptuar te Rilindjes se Rames.

Te gjithe bashke, me Partine Demokratike dhe Kryetarin tone Lulzim Basha, ne nuk ndalojme, ne do tja dalim.✌

*Kryetar i PD, Fier