Ambasadori i ri gjerman, takimin e parë e bën me Bashën

Vizitën e tij të parë, pas dorëzimit të letrave kredenciale, ambasadori i ri i Gjermanisë në Tiranë e ka bërë në selinë blu.
Ambasadori Peter Zingraf ka shkuar mesditën e sotme në zyrën kreut të PD-së, Lulzim Basha.
Takimi ka nisur rreth orës 12:00.
Duket se mbështetja gjermane për Partinë Demokratike dhe opozitën do të vazhdojë, nisur edhe nga fakti që vizita e parë e ambasadorit të ri gjerman bëhet në zyrën e Lulzim Bashës, kreu i opozitës.