28 Nëntori, Presidentit Meta dhe Kryeministrit Rama urojnë shqiptarët 

 

Sot Shqipëria feston Ditën e Pavarësisë dhe Ditën e Flamurit, pasi në 28 Nëntor 1912 Ismail Qemali shpalli Pavarësinë në Vlorë, ndërsa Gjergj Kastrioti çliroi Krujën në datë 28 Nëntor 1943.

Për këtë ditë të shënuar nuk kanë munguar urimet e krerëve të shtetit. I pari që ka shkruar për 28 Nëntorin Është Kryeministri Edi Rama.

Mesazhi i Edi Ramës: “MIRËMËNGJES, GËZUAR 28 NËNTORIN”.

 

Pas Ramës ka uruar dhe Presidenti i vendit Ilir Meta. Ky i fundit ka shpërndarë një foto me nipin e Presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova.

Mesazhi i Ilir Metës: Të dashur miq,

Së bashku me Lekën, nipin e Presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova, ju urojmë të gjithë shqiptarëve kudo ndodhen: Gëzuar Pavarësinë e Shqipërisë, Ditën e Flamurit tonë Kombëtar!