Monthly Archives

September 2019

Përmbyten fshatrat e Kurbinit dhe Krujës

Përmbytjet kanë shkaktuar një gjendje alarmante në Kurbin gjatë natës. Uji ka hyrë në shumë banesa dhe banorët thanë se këtë gjendje nuk e mbanin mend ndonjëherë të kishte ndodhur. Po ashtu, fshati Murqinë i Krujës është gdhirë i…

Tirana zgjohet me tërmet

Pas një nate pa tërmete por me shtrëngata dhe rreshje të dendura shiu, sot Tirana u zgjua me një tërmet të lehtë në orën 07:22 me magnitudë 3.4 të shkallës Rihter. Sipas Qendrës Mesdhetare Sizmiologjike, EMSC, epiqendra e tërmetit ishte 1…

U gjend armiku i tërmeteve

Nga Ilir Levonja Jam thellësisht i revoltuar, që një idiot apo disa syresh së bashku, përhapën një Fakenews kriminal për ardhjen e një tërmeti shkatërrues dhe kallën mbrëmë panikun në shpirtin e shumëkujt prej jush! Po njëkohësisht, jam…

Natë e qetë, bie vetëm një tërmet me magnitudë 3.3

Shqipëria kaloi një natë paksa të qetë përkundër “dëshirës” së disa portaleve për një natë apokaliptike ku u regjistrua vetëm një tërmet me magnitudë 3.3 të shkallës Rihter. Qendra Sizmiologjike Mesdhetare, EMSC ka shërnuar në orën 01:41…

Mos ta ngatërrojmë ligjësinë me ligësinë

Nga Dom. Gjergj Meta Të dashur miq, pas kësaj fundjave plot panik, i ligjshëm pjesërisht, por pjesërisht i pajustifikuar, sidomos kur përhapet nga njerëz të papërgjegjshëm, ndjej t’ju uroj një javë të bukur. Jeta jetohet sot. E…

Tërmeti/ Basha : Zoti na ndihmoftë !

Pas tërmetit të fuqishëm me magnitudë 5.8 të shkallës Rihter dhe disa tërmete tjera që pasuan me magnitudë nga 5.3-3.2 tê shkallës Rihter, duke lënë pas mbi 100 të plagosur dhe dëme të konsiderueshme materiale, Kryetari i Partisë…

CDU/CSU: Nëntë kushte për Shqipërinë

Parlamenti gjerman voton me 26 shtator për çeljen e negociatave. Për Shqipërinë pritet të vendosen kushte, ndërsa Maqedonia e Veriut mund t'i fillojë negociatat qysh në janar. Deutschland Bundestag - Debatte über ethische Fragen bei…