Monthly Archives

July 2019

BE përkrah proceset anti-demokratike në Shqipëri

Nga Martin Henze Shumë njerëz mbushën Teatrin Kombëtar në Tiranë dhe shumë u lënduan gjatë një operacioni të dhunshëm të policisë të mërkurën në mëngjes. Ndërtesa historike do të shembet dhe zëvendësohet nga gjashtë kulla. Marrëveshja…

Perplasja në Devoll, Basha reagon ashpër

Lulzim Basha ka reaguar për tensionet në Bashkinë e Devollit prej orëve të para të mëngjesit, pasi kryebashkiaku i ri, Eduard Duro, ka shkuar në zyrë i rrethuar nga policia dhe Forcat Speciale. Basha shkruan në “Facebook” se pushteti i…