Monthly Archives

June 2019

Video / Plasën thasët me miell

Ish-deputeti i PD, Luan Baçi ka publikuar në Facebook pamje të një automjeti me logon “Bashkia që duam” në qytetin e Fierit të mbushur me thasë me miell. “Bashkia qe duam, vazhdon fushaten shperndan miell, edhe ne keto momente, afer…

Mirë se vjen Diktaturë!

nga Agim Popoci Arsye kryesore pse Mbreti Zog kishte sukses në shtetndërtim ishte opozita e fortë intelektuale, kohë kur ishte turp të ishe i marrë, sikur të ishe edhe me çitjane! Enver Hoxha e kishte këtë parasysh, erdhi, nuk pyeti…

Video/ Ja si komisioneri i PS-së blen votat

Ndonëse garon e vetme sot në zgjedhjet vendore të Edi Ramës, Partia Socialiste edhe sot blen vota. Denoncimi u bë nga Nënkryetari i Partisë Demokratike, me një videodëshmi ku shihet një person, i identifikuar si Komisioner i Partisë…

Algoritmet dhe demokracia

Një intervistë me Michele Mezza Si algoritmet po ndryshojnë botën, Si po e transformojnë gazetarinë, politikën, opinionin publik, demokracinë dhe qytetet tona ku jetojmë. Libri i fundit i autorit Michele Mezza, “Algoritme…