Monthly Archives

July 2018

Ku(sh) janë vrasësit… ?!

Ng  Nebil ÇIKA Dy ditë më parë nën kujdesin e qeverisë shqiptare u organizua në Tiranë një akademi përkujtimore në kujtim të Bujar Kaloshit ish-drejtor i burgjeve i vrar në vitin 1996 nga organizata politike terroriste “Hakmarrja për…

Nga Manastiri ne Elbasan

SHENIME UDHETIMI... Nga Mit’hat Frashëri 19 gusht 1909. Zbadhëllimi më gjeti të zgjuar: një mëngjes i bukur dhe i kthjellët, një veri i lehtë dhe i ftohtë. Me zërat e këndezëve po përzjeheshin hingëllimat e kuajve. Bëmë…

Lutemi për popullin grek

Nga Fatmir Gjoci Tragjedi e madhe per popullin mik Grek, gjendje tmerri.....,deri me tani 74 te vdekur dhe 188 te plagosur nga zjarri i rene dje me 23-07-2018 ne zonat e periferise se Athines, ku dhe tani ne keto momente zjarrefikesit…

Bllokimi i Shkollës së Magjistraturës, SHBA: Dështim i partive Në Shqipëri, i ngarkuari me punë në ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Tiranë David Muniz, e konsideroi sot “një dështim i të gjitha partive në parlament”,…