Monthly Archives

May 2018

Lulzim Basha, imazhi i normales dhe njerëzores

Nga Qamil Gjyrezi Një ditë para protestës së datës 26. Maj. 2018, Zoti Basha me ftesa në dorë ju ofrua shumë hapur njerëzve të zakonshëm në kafe, rrugë trotuarë, duke i ftuar në metingun, protestën e opozitës së ditës së shtunde. Ajo…

“FAJIN” E KA  BASHA!

Sepse në kulmin e agravimit të situatës ai ndërhyri për të mos lejuar eskalimin e saj. Shigjetat fajësuese mbërritën nga dy krahët: Prej kundërshtarëve politikë, që ja quajnë protestën të dështuar dhe pa kauz; dhe Prej zërave…

RADIKALET

Nga Lirim Nezha E vetmja revolte ne Shqiperi qe ka rrezuar shtetin dhe pushtetin ka qene revolta e armatosur ose i etiketuar ndryshe "revolucioni evgjito fshatar i viti 1997". Une vete bej pjese tek radikalet.Me pelqen qe opozita te jete…

GJUNJAZAKËT

Nga Zef Zefi Kaq të shumtë këta që mblidhen gjunjas me ia pa opozitës. E ka apo nuk e ka. Nëse e ka, si e ka. Sa e ka. Grumbullia e gjunjazakëve fillon nga qendrat e opinionistikës, deri në perferinë e portaleve dhe kanë më kaq pasion,…