Letër në ferr : Olta Xhaçka i shkruan Prokop Murrës

Letër në ferr : Olta Xhaçka i shkruan Prokop Murrës

Nga Edmond Bermema I dashur xhaxhi Prokop! Të falënderoj shumë për letrën me këshilla që më ke dërguar. Këshillat janë gjithmonë të vlefshme kur vijnë nga një paraardhës me përvojë në linjë partie dhe qeverie. Detyra ime si ministre është ndryshe nga çfarë ishte kjo detyrë në kohën tënde. Që ta kuptosh këtë ti xhaxhi […]

“Motrat” e PD-së po shkojnë me Ramën

“Motrat” e PD-së po shkojnë me Ramën

Edi Rama ka shënuar “fitoren”  e dytë të madhe ndaj PD-se,  pas fitores ne zgjedhjet parlamentare : I ka marre asaj  motrat Koci. Ishte vete kryeministri qe ka shpërndarë ne faqen e tij ne istagram një foto me motrat me shënimin e tij : ”Eni Koçi majtas, Greta Koçi djathtas”, gje qe ka tërhequr vëmendjen […]

“Gjunjëzimi ndaj ish-persekutorit, tregon se ke qene thjesht, viktime e sistemit”

“Gjunjëzimi ndaj ish-persekutorit, tregon se ke qene thjesht, viktime e sistemit”

Nga Mirush Osmani   “Dje ju thithen edhe piken e fundit te gjakut. Sot; ju kërkoni drejtësi po nga Ata”M.O “Gjunjëzimi ndaj ish-persekutorit, tregon se ke qene thjesht; viktime e sistemit” M.Osmani. LAJMERIM: “Nuk i bej LIKE askujt qe nuk deklarohet Antikomunist”..M.Osmani. JEZUSI 2 MALLKON: “Te gjithe Ata qe u shiten tek neo-komunistet per nje […]

Foto- lajm – Bëm baba , të të ngjaj  !

Foto- lajm – Bëm baba , të të ngjaj  !

Një konkretizim familjar ia marrëveshjes Rama-Basha : Presoni në foto me Edi Ramën është i ati i kandidates nr 2 te PD-se ne listën e Qarkut Durrës Fatbardha Kadiu në takimin elektoral te kryeministrit tre dite më parë në Durrës. Roftë Republika e Re ! S’keni parë gje akoma !

Populli me opozitën qeveria me pederastët

Populli me opozitën qeveria me pederastët

Ndërkohë që qindra mijëra shqiptarë po mbështesin opozitën ne protestën e sajë ne bulevard  me mbështetjen  e qeverise u  organizua ne pjesën e mbetur bosh te bulevardit, tek sheshi Nene Tereza një marshim me biçikleta te komunitetit LGBT te njohur ne zhargonin popullor si “pederastë.” Me thirrjen për të mos u fshehur më por për […]

Edo ! Ta kan me futme francest plako…

Edo ! Ta kan me futme francest plako…

Nga Maksim Rakipaj Ma gëzofsh dekuratën lale…po me kte lloj shoqnije s’ëm’ gja dhe aq si dekurat e taborrit të namuzit…qofsha i gabum ishalla, hap syt se ta kan me futme francest plako. Nikolae Ceausesku diktator = komandati i legjionit të nderit. Bashar El Assad , diktator = komandant legjionit te nderit. Zine El-Abedine Ben […]

Vazhdojne ” DASMAT” e ministres se ” arsimit” per Lushnjen

Vazhdojne ” DASMAT” e ministres se ” arsimit” per Lushnjen

Nga Myslym Murrizi Vazhdojne ” DASMAT” e ministres se ” arsimit” per Lushnjen shoqes Eglantina Gjermani me mesuesit e shkollave te rrethit LUSHNJE. Siç duket ky 7 marsi i ketij viti do zgjasi me DASMA. Ja çfare me shkruajne sot nga shkolla ZGJANE . Pershendetje Kryetar. Ne vazhdim te fushates elektorale qe pushteti po ben […]