Çika takon deputetët e përndjekur : Jo përfaqësues vetëm gjenetikë, edhe politikë

Çika takon deputetët e përndjekur : Jo përfaqësues vetëm gjenetikë, edhe politikë

Sot kryetari e Shoqatës Antikomuniste te të Përndjekurve Politike te Shqipërisë Nebil Çika një takim pune me deputetët qe vijnë nga shtresa e te përndjekurve politike te Kuvendit te Shqipërisë ,ne selinë ne Tirane. Takimi është hapi i pare i një projekti bashkëpunimi te gjate . Cika kërkoi nga këta deputet përfaqësuesit gjenetik shterueses se […]

Ekspertja e SHBA: Me Ruçin në krye të Kuvendit , po përsëritet e kaluara komuniste .

Ekspertja e SHBA: Me Ruçin në krye të Kuvendit , po përsëritet e kaluara komuniste .

Ekspertja e njohur amerikane, Lori Amy, profesoreshë në Universitetin Jugor të Xhorxhias, thotë se krimet që shkaktoi komunizmi nuk mund të harrohen, por çështja është se si duhet kujtuar kjo e kaluar, në mënyrë që shoqëria të mos mbetet tek akuzat dhe viktimizimi. Profesorja, e cila viziton shpesh Shqipërinë, po merret me studimin e traumave […]

Alibeaj: Enver Hoxha , fytyra e vërtetë e Edi Ramës

Alibeaj: Enver Hoxha , fytyra e vërtetë e Edi Ramës

Partia Demokratike reagon lidhur me fotot e diktatoroit kumunist ne  75-vjetorin e Konferencës së Pezës dhe ceremonisë përkujtimore të organizuar nga qeveria . Nënkryetari i grupit parlamentar të PD, Enkelejd Alibeaj thotë se provokimet e turpshme dhe brutale të Edi Ramës për ringjalljen e komunizmit nuk kanë të sosur. Sipas tij, sot, në Pezë, iu […]

Antikomunistët : Ajo që po ndodh sot me të vdekurit , nesër do të ndodhë me të gjallët

Antikomunistët : Ajo që po ndodh sot me të vdekurit , nesër do të ndodhë me të gjallët

Shoqata Antikomuniste e të Përndjekurve Politikë te Shqipërisë Deklarate për shtyp Ne te Përndjekurit Politikë Antikomunistë te Shqipërisë jemi shumë te fyer e te indinjuar nga prishja e kullës se një prej figurave me te shquara atdhetare e antikomuniste te Shqipërisë Prek Cali ne Vermosh te Malësisë se Madhe nga qeveria neokomuniste e Edi Ramës. […]

Kur kthen ne pushet pinjollet dhe xhelatet e komunizmit ,te tremb kujtimi i antikoministeve

Kur kthen ne pushet pinjollet dhe xhelatet e komunizmit ,te tremb kujtimi i antikoministeve

  Nga Lulzim Basha Fadromat ne kullen e Prek Calit goditen sot simbolin e kryengritjes se Kelmendit, revoltes se pare anti komuniste te Europes. Ato mure ne kullen e Caleve u ndertuan fale donacioneve te shqiptareve patriote te Amerikes. Qeveria duhej ta legalizonte restaurimin per ate cka Kulla e Prek Calit perfaqeson per Kelmendin, Malesine […]

Berisha : Gabimi i Bashës vetëm “këshilltarët mizerabël” – Doktori zhgënjen antibashistët

Berisha : Gabimi i Bashës vetëm “këshilltarët mizerabël” – Doktori zhgënjen antibashistët

E vetmja “vrejtje” e Berishës për Bashën janë “këshilltarët e tij mizerabël “ ndërkohë qe ka cilësuar si korrekte të gjithë lëvizjet e tij te kritikuar nga kundërshtarët ne PD, çadrën qe e ka cilësuar si ide gjeniale te Bashës dhe marrëveshjen me Ramen si të drejtë ndërkohë qe ka larë duart nga bashkautorësia ne […]

Basha – Ramës: Nuk ka paqe mes nesh pa shkarkuar Ruçin dhe Xhafën

Basha – Ramës: Nuk ka paqe mes nesh pa shkarkuar Ruçin dhe Xhafën

Lulzim Basha fjalën e parë në Kuvend si kryetar i Partisë Demokratike e nisi me bilancin e qeverisë Rama 1. Kryeopozitari Basha e quajti të dështuar qeverinë Rama 1, por të tillë e quajti edhe Rama 2. Kreu i PD i tha Ramës se nuk e ka konkurrent dhe se nuk ka degë ulliri për […]

Jo rikthimit te diktaturës : Antikomunistët e përndjekur politikë protestë para Kuvendit

Jo rikthimit te diktaturës : Antikomunistët e përndjekur politikë protestë para Kuvendit

Shoqata Antikomuniste e të Përndjekurve Politikë te Shqipërisë ishte e vetmja qe organizoi një proteste kundër zgjedhjes se ish ministrit te fundit te cikaturës duke dëshmuar kështu opinion publik shqiptar dhe atij botëror se ne Shqipëri ka që ende qytetare që kanë kurajën e duhur për te kundërshtuar instalimin në pushtet te sigurimit te shtetit […]

Protesto sot kundër xhelatëve komunistë ose ik para se ata të ndërtojnë gardhin me tela me gjemba

Protesto sot kundër xhelatëve komunistë ose ik para se ata të ndërtojnë gardhin me tela me gjemba

Thirrje Zonja e zotërinj ! Të përndjekur politikë të diktaturës komuniste ! Qytetar të Shqipërisë që besoni e ende të vlerat e lirisë e demokracisë ! Siç kemi njoftuar ditën e shtunë datë 09 shtator 2017 në orën 18.00 ,Shqota Antikomuniste e të Përndjekurve Politikë të Shqipërisë organizon një protestë Kuvendit te Shqipërisë kundër zgjedhjes […]

1 2 3 32