1963- ëndrra e prerë ne mes e talenteve të boksit shqiptar

1963- ëndrra e prerë ne mes e talenteve të boksit shqiptar

Nga Gëzim Llojdia 1. Ai quhej Njazi Hamzaraj Gjyqtari i boksit, dhe tashmë nuk është më prezent në këtë botën tonë. Gjyqtari i boksit në banesën e vetë ka të shpalosura medaljet dhe titujt e fituar si gjyqtar në sportin e boksit amator dhe profesionist. Ja disa:në kampionatin Europian në 22 korrik në Perm,afër Uraleve. […]

Në prag të ndeshjes – Itali-Shqipëri, tifozët kuqezinj “pushtojnë” Palermon

Në prag të ndeshjes – Itali-Shqipëri, tifozët kuqezinj “pushtojnë” Palermon

Qindra tifozë shqiptarë kanë pushtuar sot qytetin e Palermos, për të ndjekur skuadrën e tyre të zemrës, e cila do të përballet me italianët në orën 20:45, një ndeshje e vlefshme për eliminatoret e botërorit 2018. “Palermo zgjidhet plot me flamuj të kuq me shqiponjën dykrenare”, kështu shkuarn gazeta italiane La Repubblica. Që prej mbrëmjes […]

Barcelona bën “të pamundurën”, mposht 6-1 PSG dhe kualifikohet

Barcelona bën “të pamundurën”, mposht 6-1 PSG dhe kualifikohet

Barcelona bën atë që asnjë nuk mund ta kishte imagjinuar. Përvec përmbysjes spektakolare të rezultatit të ndeshjes së parë (4-0) për parizienët, ato arritën t’i shënonin 6 gola PSG duke arritur kështu kualifikimin në raundin tjetër të Ligës së Kampioneve. Katalanasit e nisën mjaft me vrull ndeshjen duke shënuar që në fillim me Luis Suarez […]

De Biazi i qeteson te gjithe per Mavrajn

De Biazi i qeteson te gjithe per Mavrajn

Xhani De Biazi i ka qetësuar të gjithë në lidhje me raportin e tij me mbrojtësin Mërgim Mavraj dhe praninë e tij kombëtare, teksa për faqen zyrtare të federatës në “Facebook” ka deklaruar: “Përkundër çdo lloj hamendësimi, do të thosha që mes trajnerit të kombëtares dhe Mavrajt nuk ka asnjë lloj problemi, zero. Përkundrazi! Mërgimi […]