Browsing Category

LAJME

.Nga Adriatik R. Dosti Nje Shqiperi fantastike ne pjesen e pare dhe e vendosur perfekt taktikisht e gati- gati me tre sulmues ...dhe nje skuader stoike deri ne fund te takimit ku per gati 1 ore ka luajtur me 10 lojtare... e ka…

Dorëzohet udhëheqësi i përmbysur katalonjas

Udhëheqësi i përmbysur i Katalonias, Carles Puigdemont dhe katër ish-ministra u dorëzuan të dielën në Bruksel, pasi Spanja nxorri një urdhër arresti për ta. Zoti Puigdemont kishte thënë dje se do të bashkëpunonte me zyrtarët në Bruksel,…

Arabia arreston princa dhe zëvendëson ministra

Arabia Saudite ka arrestuar 11 princa, përfshi një miliardier të njohur, si dhe dhjetra ministra aktualë dhe të mëparshëm në një goditje të ashpër ndërsa princi i ri i kurorës po konsolidon pushtetin. Mbreti Salman po ashtu…