Browsing Category

EDITORIAL

Nënvleftësimi opozitar i rrezikut Ruçi

Nga Nebil Çika “Historia përsëritet , një here si tragjedi një herë si komedi” - ka thënë ideologu komunist Karl Marks dhe këtë direktive te tij komunistët shqiptarë me sa duket nuk e kane harruar Kështu , 70 vjet më në një ditë si kjo…

Pse (s)jam dakord me ambasadorin Lu !

Nga Nebil Çika Një deklarate e djeshme e ambasadorit amerikan në Tiranë Donald Lu , lidhur me krimin e organizuar në Shqipëri ka tronditur opinionin publik kombëtar dhe ka bërë xhiron e medieve te botës. Ne deklarate nuk ka…

“Heroina” juaj dhe heroina ime

Nga Nebil Çika Ç’farë tragjikomedie !  Ç'farë hipokrizie ! Ju kam thënë qe është një skenar makbethian i Edi Ramës .Të dhjefsha Shekspirin ! Një tufë parlamentarësh "të përlotur" nga fjalimi i një “heroine” të radhës se punës…