Pse (s)jam dakord me ambasadorin Lu !

Nga Nebil Çika Një deklarate e djeshme e ambasadorit amerikan në Tiranë Donald Lu , lidhur me krimin e organizuar në Shqipëri ka tronditur opinionin publik kombëtar dhe ka bërë xhiron e medieve te botës. Ne deklarate nuk ka…

FBI: Ende i paqartë motivi i sulmit në Las Vegas

Policia e Las Vegasit njoftoi se një 64 vjeçar qëlloi me armë mbi turmën në një koncert të muzikës country të dielën në mbrëmje. Sipas njoftimeve, janë vrarë të paktën 58 persona dhe mbi 515 të tjerë janë plagosur. Personi që shtiu vrau…

Më mirë pa heronj, sesa keqpërdorimi i tyre!

Nga Enver Bytyçi Ramush Haradinaj ishte për vizitë zyrtare në Tiranë. Dhe është për të kjo vizita e parë që bën në postin e kryeministrit jashtë Kosovës. Për mua kjo është gjithashtu një ngjarje. Dy kryeministra që nuk kanë nevojë për…

Rigerta ….Une …dhe Kryeministri yne …

Nga Adriatik R.Dosti Aman o Gerta se po plas..me thuaj qe ne fillim cfare ju bere atyre kodosheve te PS ne Parlament qe po qanin ..se jo per gje ..por soji e rraca e tyre Nuk para qajne kollaj e Nuk kane derdhur pike loti edhe kur ju…

SHËMTIA E NJË LIGJËRIMI PËR TË BUKURËN

Nga Zef Zefi Kryeministri i Shqipërisë fillon replikën në Kuvend, duke iu drejtuar kryetarit te opozitës me pyetjen retorike; "...Një pyetje kam, e mban mend sa dyer kishte Bashkia e Tiranës?" -Me pas vazhdon- "Maxhordomët ishin…