Monthly Archives

February 2018

Lista oligarke

Uashingtoni i shtoi çdo miliarder rus “listës së oligarkëve” të tij. A ka kuptim një gjë e tillë? Kush janë këta “oligarkë”? 1 Çfarë ndodhi? Departamenti amerikan i Thesarit nxori të ashtuquajturën “listë të Kremlinit” të tij, duke…

Ju flet Tirana

Nga Ilir Levonja Këto dy ditë Prishtina u përfshi nga entuziazmi i 10-të vjetorit të pavarsisë. Me oshilacionet e veta, ku njëra palë bojkoton, ku tjetra nuk i shpëton dot ekstazës duke hedhur valle deri sipër tavolinave. Një përvjetor…

PO PRESIM TE NA SHPALLIN“ NON GRATA”

Nga Myslim Murrizi ME KETA BURRA PO PRESIM TE NA SHPALLIN “ NON GRATA” Nuk ka rendesi se nga cila AMBASADE, por vetem te na shpallin, se pastaj behemi te “ rendesishem” Nuk e dime cila eshte rruga qe duhet ndjekur dhe çfare duhet…