Monthly Archives

January 2018

Kthehen nga Franca 130 azilkërkues shqiptarë

Zyra franceze për Migracionin dhe Integrimin, organizoi kthimin vullnetar të 130 shtetasve shqiptarë, të cilëve u ishte mohuar kërkesa për azil në shtetin francez. Kthimi i tyre u bë sot (22 janar) rreth orës 18:00 nëpërmjet…

Një Senat për Partinë Demokratike!

Enver Bytyçi Partia Demokratike e Shqipërisë është në ditë jo të mira. Duket qartë se brenda kësaj partie përplasen me e pa arësye ide, vizione, qëndrime, interesa, breza dhe shpesh herë duket se konflikti nuk mbaron. Megjithatë të gjitha…

PROTESTA ESHTE OPOZITARIZMI I VERTETE…

Nga Av. Ndre Molla Meqenese, perveq mbeshtetesve te qeverise, qe kane gjithe te drejten te mos jene dakort me protesten e opozites, nje kategori tjeter, e cila duket ne qendrime alla sigurimse, po i meshojne tamtameve te frikes…

Protestojmë për vete , jo për Bashën !

Nga Nebil Çika Protesta e 27 janarit është një mundësi për shqiptarët e pa kënaqur nga qeverisja Rama për të protestuar ndaj saj, e në këtë mundësi të përndjekurit politikë të komunizmit kanë arsye më shumë se kushdo për të qënë atje.…